Savills Zprávy

Savills rozšiřuje českou pobočku s property management týmem

Společnost Savills oznámila akvizici české společnosti poskytující služby v oblasti property managementu SB Property Services (SBPS).

Společnost Savills oznámila akvizici české společnosti poskytující služby v oblasti property managementu SB Property Services (SBPS).

Společnost SB Property Services byla založena v roce 2011 Martinou Bártek a Michaelou Semanovou, které se stanou součástí vedení společnosti Savills. V současnosti má společnost SBPS 25 zaměstnanců a pod správou portfolio komerčních nemovitostí o rozloze 185 000 m2 s hodnotou přes 400 milionů EUR. Mezi jejich klienty patří například společnost Commerz Real a investiční společnost REICO, která obhospodařuje majetek nemovitostního fondu České spořitelny. Mezi nemovitosti třídy A, které má SBPS pod správou, patří: Charles Square Center na Karlově nám., multifukční budova Melantrich, Rohan Business Center v Karlíně a administrativní budova Trianon.

CEE je jednou z nejrychleji se rozvíjejících oblastí Evropy a v letošním roce se v tomto regionu Česká republika nejvíce podílela na trhu investic do nemovitostí (cca 2 mld. EUR). Společnost Savills má od roku 2004 kanceláře v Polsku a v roce 2016 otevřela kancelář v Praze. Od té doby uzavřela obchodní dohody o spolupráci s partnery v Rumunsku a Maďarsku.

Ben Maudling, výkonný ředitel Savills v České republice, říká: "Jsme nesmírně potěšeni, že jsme s Martinou Bártek a Michaelou Semanovou našli společnou cestu a domluvili se na podmínkách. Tím, že SB Property Services dovedly tam, kde dnes je, odvedly skvělou práci a těšíme se na jejich začlenění a začlenění jejich týmu do stávajícího property a asset týmu Savills Česká republika. Akvizice společnosti SB Property Services zajišťuje společnosti Savills jedno z vedoucích postavení na trhu správy nemovitostí v České republice, která má pod správou projekty s odpovědností za více než 600 milionů EUR. Důležité je, že se jedná jak o mezinárodní klienty, tak o lokální klienty s nemovitostmi v Praze a v regionálních městech."

Michaela Semanová a Martina Bártek, spolumajitelky SBPS, komentují: "Je to pro nás výzvou, připojit se ke globální realitní značce v době, kdy aktivně expanduje na českém trhu. Být součástí mnohem větší organizace nám umožní nabídnout našim klientům širší spektrum služeb a prostřednictvím větší globální sítě doufáme, že získáme nové klienty a projekty, které pro náš tým přinesou nové příležitosti."

Petr Machula, vedoucí oddělení Property Managementu ve společnosti Savills Česká republika, dodává: "Český trh zaznamenal solidní hospodářský růst, což přilákalo do regionu investory ze zemí mimo EU, jako je Asie a Jihoafrická republika. Platforma vytvořená akvizicí se SBPS nás staví do mnohem efektivnější pozice na trhu s možností nabídnout plnohodnotnou správu nemovitostí našim lokálním i mezinárodním klientům."

Doporučené články