Naše historie

Společnost Savills, jež byla založena v roce 1855 ve Velké Británii, je jedním z předních světových realitních agentů. Již více než 160 let nabízíme klientům mimořádné nemovitosti, specializované služby a odborné poradenství, které jim pomáhají při rozhodování o jejich nemovitostech a ambicích.

1855 - založení Savills

Alfred Savill (1829-1905) založil v roce 1855  firmu pod názvem "Savill and Son" na 27 Rood Lane, EC3.

1870

Společnost se přestěhovala na 3 St. Helen's Place, na místo, které vlastnila spol. Worshipful Company pod spol. Leathersellers' estates (jako podnájemce). Alfred byl již angažován jako profesionální poradce řady Essexských pánů.

1900

V době Alfredovy smrti v roce 1905 již byli jeho synové Alfred, Edwin a (Henry) Norman partnery společnosti, a i když již sídlili ve městě, jejich služby se orientovaly převážně na zemědělský sektor.

První světová válka

Během několika týdnů po vypuknutí války byl Edwin Savill jmenován Útvarem válečné správy, aby posoudil odškodnění vlastníkům půdy v Essexu a Suffolku za ztrátu nebo poškození na majetku. Když Komise pro válečné ztráty přivolala na pomoc dva odhadce, byl právě jedním z nich Edwin Savill.

1920

Firma se přestěhovala na 51a Lincoln's Inn Fields. Jejich nová kancelář byla dostatečně blízko obchodní čtvrti City a umožnila jim zachovat stávající smlouvy. Další výhodou byla blízkost právnických kanceláří, které jim přinášely nové obchodní příležitosti.

Second World War

Firma byla oslabena - mladí zaměstnanci byli povoláni ke službě a Norman Savill se spolu s veškerými firemními záznamy přestěhoval do Wimborne v Dorsetu. Firemní architekti pracovali z kanceláře Woking. Norman Savill byl stranou a Partneři zůstali v hlavní kanceláři v Lincoln's Inn Field.

1950

Firma se sloučila s Reesem-Reynoldem a Huntem, kvalifikovanými inspektory a specializovanými poradci v oblasti investic do komerčních nemovitostí. To bylo v souladu s Alfredovou strategií expanze nabídky nových služeb.

1960

Kancelář v 63 Lincoln's Inn Fields se stala hlavním ředitelstvím. S trendy dané doby byla přijata řada nových mladých partnerů.

1970

Firma je přejmenována na Savills. 58 partnerů působí z ústředí a dalších 15 poboček po celé Anglii a Walesu.

1980

Savills se stává společností s ručením omezeným v roce 1988 a získává úplný výpis na londýnské burze cenných papírů a v roce 1988 se stává společností Savills plc.

1990

Společnost Savills upevnila svou rostoucí přítomnost v Asii spojením svých sil se společností First Pacific Davies Limited, která se v roce 1997 stala FPD Savills. Savills také získala většinový podíl ve španělských, německých a francouzských společnostech, které předtím vystupovaly pod jménem Weatherall Green & Smith.

2000

V roce 2000 se hodnota Savills plc dostala mezi FTSE 250 na Londýnské burze. V tomto roce také získala spol. First Pacific Davies Limited a 50% podíl ve spol. Korean Asset Advisors a BHP Korea. V Irsku získala firmu Hamilton Osborne King a následně také Hepher Dixon. Dne 7. května 2008  byl Jeremy Helsby jmenován generálním ředitelem.

2011-2013

Savills Investment Management se rozšířila díky akvizici se spol. IPAM GmbH v Německu. Posílila týmy v Londýně s akvizicí společnosti Gresham Down (investiční poradenství), London Planning Practice (plánování) a Thomas Davidson (maloobchod) a týmy správy nemovitostí v Singapuru a ve Švédsku. Přestěhovala se do nového londýnského sídla vedení společnosti.

2014-2016

Savills expanduje v USA prostřednictvím akvizice specializované sekce společnosti Studley Inc. se sítí 25 poboček a rozšiřuje svou přítomnost v Asii tím, že otevřela kanceláře v Myanmaru a Indonésii.

2017

Savills získává Aguirre Newman, přední španělskou nezávislou realitní poradenskou firmu.