RSS Zdroje

Co jsou RSS zdroje?

Zdroje zpráv umožňují vidět, kdy webové stránky přidaly nový obsah. Můžete získat nejnovější titulky a videa na jednom místě, jakmile jsou publikovány, aniž byste museli navštěvovat webové stránky, ze kterých jste získali zdroj.

Zdroje jsou také známé jako RSS. Stále probíhají různé diskuze o tom, co RSS znamená, ale většina lidí se přiklání k "Really Simple Syndication". V podstatě samotné zdroje jsou pouze webové stránky, které jsou určeny pro čtení počítačem spíše než lidmi.

Jak mohu začít používat RSS zdroje?

Obecně platí, že první věc, kterou potřebujete, je něco, co se nazývá čtečka zpráv. Jedná se o software, který kontroluje zdroje a umožňuje číst nové články, které byly přidány. Existuje mnoho různých verzí, z nichž některé jsou přístupné pomocí prohlížeče a některé z nich jsou aplikace ke stažení.

Čtečky zpráv založených na prohlížeči vám umožňují sledovat vaše odběry RSS zdrojů z libovolného počítače, zatímco aplikace, které lze stáhnout, vám umožní ukládat na hlavním počítači stejným způsobem, jak si buď stahujete e-maily pomocí aplikace Outlook nebo webové služby jako Hotmail.

Jakmile vyberete čtečku zpráv, stačí, abyste rozhodli, jaký obsah chcete dostávat. Například pokud chcete nejnovější informace o evropském výzkumu, jednoduše klikněte na oranžové tlačítko na pravé straně.

Pokud klepnete na tlačítko RSS, můžete se k odběru zdroje přihlásit různými způsoby, například přetažením adresy URL zdroje do čtečky zpráv nebo vyjmutím a vložením stejné adresy URL do nového zdroje ve vaší čtečce zpráv. Většina webů, které nabízejí zdroje, používá podobné oranžové tlačítko, ale některé mohou mít pouze normální webový odkaz.

Některé prohlížeče, včetně prohlížečů Firefox, Opera a Safari, automaticky kontrolují, zda se vám při návštěvě webových stránek zobrazují RSS zdroje a když tomu tak je, zobrazí se ikona. To umožňuje mnohem jednodušší přihlášení k odběru. Další podrobnosti naleznete na jejich webových stránkách.

Kterou čtečku bych měl použít?

K dispozici je řada různých čteček zpráv a průběžně vznikají nové verze. Různé čtečky zpráv pracují na různých operačních systémech, takže budete muset vybrat ten, který bude pracovat s vaším počítačem.